Nyáregyháza

Szolgálatok

Gyereksarok

Szépségápolási tippek

Egy kedves öreg hölgytől egyszer megkérdezték, hogy mit használ, mitől olyan üde az arcbőre, s mitől oly vonzó és sugárzó a lénye? A következőket válaszolta:

– Az ajkaimra az Igazság nevű, citrus alapú ajakírt használom.

– A hangszálaim erősítésére Szerető Kedvesség gyógynövény alapú gélt szoktam inni.

– A füleimbe Együttérzés cseppeket szoktam rendszeresen csepegtetni.

– A kezeimet a Nagylelkűség nevű, magas vitamintartalmú kézápolóval kezelem.

– Az alakomra is kényes vagyok, az Egyenesség termékcsalád magas Becsületesség tartalmú szereit használom, ezek a legegészségesebbek a piacon.

– A szívbetegségek megelőzésére megiszom napi egy liter Szeretet teát.

– A környezetemben jelentkező negatív kisugárzás és ellenszenv káros hatásai ellen pedig egy speciális derű és humor kivonatot tartalmazó őssejt kapszulát szoktam bevenni.

A legszebb a világon

A legszebb nap? – A mai.

A legnagyobb akadály? – A félelem.

A legkönnyebb? – Tévedni.

Minden rossz gyökere? – Az egoizmus, az önzés.

A legszebb szórakozás? – A munka.

A legveszedelmesebb vereség? – A bátorság hiánya.

A legjobb tanítók? – A gyermekek.

A legszükségesebb szükségszerűség? – Önmagamat ajándékozni.

Mi boldogít a legteljesebben? – A másik embernek hasznára lenni.

A legveszedelmesebb hiba? – A rossz kedélyállapot.

A legközönségesebb érzés? – A bosszú és a gyűlölet.

A legszebb ajándék? – A megértés, az együttérzés.

A nélkülözhetetlen? – Az otthon, a valahová tartozás.

A jóleső érzés? – A belső béke.

A legjobb megoldás? – Az optimizmus.

A legnagyobb megelégedettség? – Az elvégzett kötelesség.

A legnagyobb erő a világban? – A hit.

A legfontosabb emberek? – A szülők.

A legszebb a világon? – A SZERETET!

(Boldog Kalkuttai Teréz Anya)

Továbbadom

Egy idős cseroki indián az életről mesélt az unokájának."Küzdelem zajlik a bensőmben, " mondta a fiúnak. "Rettentő harc ez, két oroszlán vívja egymással. Az egyik gonosz -- ő a harag, irigység, bánat, mohóság, arrogancia, önsajnálat, bűntudat, sértődöttség, kisebbrendűség, hazugságok, önteltség, felsőbbrendűség és ego. A másik jó: ő az öröm, béke, szeretet, remény, derűs nyugalom, alázat, kedvesség, jóakarat, empátia, nagylelkűség, igazság, együttérzés és hit. Ugyanez a harc benned is zajlik és mindenki másban is. Az unoka elgondolkozott egy percre majd megkérdezte a nagyapját, "Melyik oroszlán fog győzni? "Amelyiket táplálod. " - válaszolta az idős indián.

Ha őszinteséget vettek el, bizalmat arattok.

Ha jóságot vettek el, barátokat arattok.

Ha alázatot vettek el, nagyszerűséget arattok.

Ha kitartást vettek el, elégedettséget arattok.

Ha megfontoltságot vettek el, reményteli kilátást arattok.

Ha kemény munkát vettek el, sikert arattok.

Ha megbocsátást vettek el, megbékélést arattok.

Tehát, vigyázzatok, mit vettek el ma, mert ez határozza meg, mit fogtok később learatni.

Bármit adtok az életnek, az élet visszaadja azt nektek.

Adj helyet a jónak

Volt egyszer nagyon régen egy sziget, ahol emberi érzések éltek: a Vidámság, a Bánat, a Tudás , Büszkeség és még sok más, így a Szeretet is. Egy napon az érzések tudomására jutott, hogy a sziget süllyed, ezért valamennyien előkészítették hajóikat és elhagyták a szigetet. Egyedül a Szeretet akart az utolsó pillanatig maradni. Mielőtt a sziget elsüllyedt, a Szeretet segítségért imádkozott. A Gazdagság egy luxushajón úszott el a Szeretet mellett. Megkérdezte: - Gazdagság, el tudnál vinni magaddal? - Nem, nem tudlak! A hajómon sok aranyat, ezüstöt viszek, itt nincs már hely számodra! Így hát megkérdezte a Szeretet a Büszkeséget, aki egy csodaszép hajóval közeledett: - Büszkeség, kérlek! El tudnál engem is vinni? - Nem Szeretet, nem tudlak elvinni! Válaszolt a Büszkeség, mert itt minden tökéletes, és Te esetleg árthatnál a hajómnak! Hát, a Szeretet megkérdezte a Bánatot is, aki éppen előtte hajózott el: - Bánat, kérlek, vigyél el magaddal! - Oh Szeretet, mondta a Bánat - én olyan szomorú vagyok, de egyedül kell maradnom a hajómon! A Vidámság is elhúzott a Szeretet mellett, de olyan elégedett és boldog volt, hogy meg se hallotta szeretet kérését. Hirtelen megszólalt egy hang: - Gyere Szeretet, én elviszlek téged! Aki megszólalt, egy öregember volt. Szeretet olyan hálás volt és olyan boldog, hogy elfelejtette megkérdezni az öreg nevét. Amikor földet értek, az öreg elment. A Szeretet úgy érezte, sokkal tartozik neki, ezért megkérdezte a Tudást: - Tudás, meg tudod mondani, ki segített nekem? - Az IDŐ volt- mondta a Tudás. - Az IDŐ?- kérdezte a Szeretet. Miért segített rajtam az IDŐ? A Tudás válaszolt: - Mert csak az idő érti meg, milyen fontos az életbe a SZERETET!!!

Szent István király gondolata:

"Tartsd mindig eszedben, hogy minden ember azonos

állapotban születik, és hogy semmi sem emel fel,

csakis az alázat, semmi sem taszít le, csakis a gőg és a

gyűlölség. "

A Szentek Élete

A weboldal 1366 x 786 képernyőfelbontáshoz generálódott.